1

Aykut Kocaman hayal kırıklığı

Fenerbahçe, kupada mağlup olduğu Ankaragücü karşısında ligde de sahadan mağlup ayrıldı.13 Aralık 2010 , 14:38

Liderin 9 puan gerisine düşen sarı-lacivertli takımda, eleştiri oklarının hedefinde teknik direktör Aykut Kocaman var.

Ankaragücü'ne 2-1 mağlup olarak, şampiyonluk yarışında yara alan Fenerbahçe, bu sezon ilk yarılar ile ikinci yarılar arasındaki farklı görüntüsünü Başkent deplasmanında da sürdürdü. Sarı-lacivertli camiada, son yenilgi ile birlikte Aykut Kocaman da yeniden sorgulanmaya başlandı. İşte yorumlar...

FERİDUN NİĞDELİOĞLU (HÜRRİYET)
Fenerbahçe'yi rakipleri bu kadar kolay çözebilirken, 1.5 seneyi aşkın süredir takımın içinde olan Aykut Kocaman'ın, Fenerbahçe'yi çzememesi ciddi bir soru işareti doğuruyor. Daha önceleri Başkan Aziz Yıldırım, soyunma odasına girerdi. Takımı motive etme adına konuşma yapardı. Bu konuşmalar bazen ters teper, bazen olumlu olurdu. İlk yarının bitimine bir maç kala Kocaman, her soyunma odasına girdiğinde takımı motive etmek yerine başka birşey yapıyor herhalde. Bir takım, ikinci yarılarda fiziksel gücünü bu kadar kabedemez.

2003 yılından beri 4-4-1-1 sistemiyle oynanıyor. Yani Daum'un ilk senesinden bugüne kadar farklı teknik adamlar, aynı sistem. Buradan şu sonuç çıkar; Alex varken bu sistemin dışına çıkılamaz. Bunu değiştirecek kişi teknik direktördür. Yapamıyorsa, sorun o teknik adamdadır. Oyuncularına moral veremiyor ki, takım ikinci yarılarda bambaşka bir görüntüye bürünüyor.

BARIŞ ERTÜL (RADYOSPOR)
Fenerbahçe'nin sezon başından beri en büyük problemi fizik-kondisyon eksikliği. Takım, 60'ıncı dakikalardan sonra çöküyor. Bu yüzden mental direnç ve oyun formanyon, oyunun iki yönünde de bozuluyor. Son maçta da bu tablo görüldü. Orta alanda dirençli takımlar, Fenerbahçe'yi ikinci yarılarda zor duruma sokuyor. Bu sorunu aşmadan zaten şampiyonluk şansı çok azdı, şimdi ise takım hiç ışık vermiyor. Aykut Kocaman, tek kelimeyle hayal kırıklığı. Sezonun yarısı geride kaldı, üstelik 1.5 senedir takımı tanıyor. Çok başarısız bir teknik direktör.

0 yorum:

Yorum Gönder