1

Davlumbaz Söndürme Sistemi

Sevgili ziyaretçilerimiz bugün sizlere Davlumbaz söndürme sistemi hakkında bilgi vermek istedim ;
 MutfakIarda kuIIanıIan davIumbazIarın, uzun süre temizIenmeden kuIIanıIdığı taktirde içinde biriken yağIarın herhangi bir sebepIe tutuşmasından kaynakIanan davIumbaz yangınIarının söndürüImesi oIdukça zordur. DavIumbaz söndürme sistemi davIumbazIarda çıkacak yangınIarının söndürüImesinde en koIay ve en etkiIi çözüm yoIudur.
Otomatik davIumbaz söndürme sistemIeri, oteI, hastane, restaurant, fabrika vb. kuruIuşIarın mutfakIarında buIunan davIumbazIarında oIuşabiIecek yangınIarı çıktığı noktada çok kısa sürede aIgıIayarak en az hasarIa söndüren sistem oIması nedeni iIe mutfakIarda güvenIe kuIIanıImakta ve tercih ediImektedir.

SGK, SSK Hizmet Dökümü'nü yeniden şifresiz görebilme imkanı sağladı

SK Hizmet Dökümü'nü görmeniz için önce yukarıdaki bağlantıya, sonra da açılacak sayfada "E-Hizmetler" bağlantısına tıklayın. Önünüze gelecek ekranda "TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi" bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılacak sayfada "Hizmet Dökümü 4A" linkine tıklayarak, SSK Hizmet Dökümü'nü görebilirsiniz. SSK Hizmet Dökümü'ne "edevlet şifresi" ile turkiye.gov.tr adresinden de ulaşabilirsiniz. SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Şifresiz

Emekli Maaşı Hesaplama

Emekliler arasında emeklilik yılından kaynaklanan maaş farklarını ortadan kaldırmayı amaçlayan intibak kapsamında, emeklilerin dosyaları tek tek inceleniyor. 2013 yılında yapılacak fark ödemeleriyle 1.9 milyona yakın emeklinin mağduriyeti giderilmeye çalışılacak. Eşit prime sahip emekliler arasındaki yıl farkını ortadan kaldırmaya yönelik intibak zammı için hesaplama çalışmaları devam ediyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) yürüttüğü çalışma kapsamında dosyalar tek tek inceleniyor. Emeklilerin prim gün sayısı ve göstergeleri üzerinden intibak farkları hesaplanıyor. 10 ile 339 lira arasında intibak zammı alacak olan emeklilere farkları 2013 başından itibaren yansıtılacak. Yaklaşık 1.9 milyon kişiyi etkilemesi beklenen intibak kapsamında, sadece 2000 yılından önce emekli olanlar zam alacak. Emekli Maaşı Hesaplama 339 lira aşılmayacak İntibak kapsamında, 3 bin 600 gün prim ödeyen ve en yüksek göstergeden emekli olan emekliye 118 TL zam verilecek. 5 bin gün prim ödeyen ve en üst göstergeden emekli olan emekliye ise 149.5 TL zam yapılacak. 6 bin gün prim ödeyen ve en üst göstergeden emekli olan emeklinin maaşına 174 TL, en üst göstergeden emekli olan 7 bin 400 gün çalışan emeklinin maaşına 212 TL zam yapılacak. 9 bin gün prim ödeyen ve en üst göstergeden emekli olan emekli ise 247 TL fark alacak. Bu gösterge ve prim gününün üzerinden emekli olanlara ise 339 TL’ye kadar zam verilecek. 45 bin emekliye 250 TL zam 2000’den önce emekli olan 207 bin SSK emeklisine 20 TL ve altında, 293 bin emekliye ise 20 ile 50 TL arasında bir intibak farkı yansıyacak. 340 bin emekliye 50 ile 100 TL arasında, 475 bin emekliye 100 ile 150 TL arasında, 291 bin emekliye 150 ile 250 TL arasında, 258 bin emekliye 200 ile 250 bin TL arasında, 45 bin emekliye ise 250 TL’nin üzerinde intibak farkı verilecek.

E-Devlet Nedir?

e-devlet Nedir?, vatandaşların kamusal hizmetlerden elektronik ortamda faydalanması anlamına geliyor. Vatandaşlar e-devlet sayesinde devlet kurumlarına elektronik yollarla doğrudan, güvenli ve hızlı biçimde ulaşabiliyor. e-devlet uygulamalarına, e-devlet kapısı olarak adlandırılan www.turkiye.gov.tr internet sitesi üzerinden ulaşılıyor. e-devlet kapısı, tüm hizmetleri tek bir internet sitesi altında topluyor. Sitedeki Hizmetler Bu sitede vatandaşlara bilgilendirme ve entegre elektronik hizmet olmak üzere iki ana hizmet sunuluyor. Bilgilendirme hizmetinden faydalanmak için internet sitesinin görüntülenmesi yeterli olup “Vatandaş Rehberi, Devlet Rehberi ve İş Rehberi” sekmeleri altında devlet kurumları ve kamu hizmetlerine ilişkin ayrıntılı bilgilendirmeler bulunuyor. Entegre elektronik hizmetlere erişim ise öncelikle kimlik doğrulamayı gerektiriyor. Kimlik doğrulama işlemi yapabilmek için elektronik imza, mobil imza, e-devlet şifresi veya T.C. kimlik kartından herhangi birine sahip olmak şart. Entegre elektronik hizmetlere erişimin sağlanması ile birlikte vatandaş, kişisel bilgilerine ulaşabiliyor hakkında açılan davaları görmek, araç sorgusu yapmak, aile hekiminin kim olduğunu ve bağlı bulunduğu birimi öğrenebilmek gibi çok sayıda hizmetten faydalanabiliyor.

e-Okul nedir

e-Okulda Neredeyiz? Şu an itibariyle öğrencinin okula kaydı, dosya bilgilerinin ve resminin sisteme işlenmesi, nakil alma ve nakil verme işlemleri, devamsızlık girişi ve devamsızlık takibi, okulun ders programının, okutulacak derslerin ve dersi okutacak öğretmenlerin bilgilerinin işlenmesi, sınav tarihleri ve gelişim raporu işlemleri e-okul sistemi üzerinden yapılabilmektedir. e-Okulda Neler Olacak? Kısa vadede öğrencilerin sınav ve projelerden aldıkları notların sisteme işlenmesi, öğrenciye karne, takdir, teşekkür gibi belgelerin verilmesi ile ilgili ekranlar devreye alınacaktır. * Orta ve uzun vadede ise öğrencilerin bedensel gelişim grafiklerinin sistemden alınabilmesi, aşı kartlarının sisteme işlenmesi gibi, bir ilköğretim okulunda öğrencilerle ilgili olarak yapılan tüm iş ve işlemleri yapabilmek için oldukça detaylı ekranlar eklenecektir. * Ayrıca sistem öğrenci velilerine de açılacak olup, bir öğrenci velisinin öğrenciye ait notları, gelişim raporlarını ve devamsızlık durumunu internet üzerinden takip edebilmesi sağlanacaktır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içerir. e-Okulun Kapsamı * Şu anda e-Okul Nedir modülüne tüm resmi ve özel ilköğretim okulları, anaokulları ve özel eğitim okulları giriş yapmaktadır. İleride ortaöğretim kurumlarının da sisteme dahil edilmesi düşünülmektedir.

e-Okul nakil işlemleri

MEB'in internet sitesinde yer alan bilgiye göre, e-Okul nakil işlemleri gece 24.00'dan sonra başladı... MEB'in konuya ilişkin genelgesi ile belirlenen durumlara uygun olarak yapılacak tüm nakil işlemleri, e-Okul sistemine açıklama bilgisi girilerek gerçekleştirilecek. Bilgi İşlem Grup Başkanlığı tarafından e-Okul üzerindeki tüm nakil işlemleri kayıt altına alınarak usulsüz yapılan nakil işlemleri takip edilecek.