1

5 Eylül 2010 Pazar KANAL7 Yayın Akışı - KANAL7 izle

5 Eylül 2010 Pazar KANAL7 Yayın Akışı - KANAL7 izle

06:30 KANAL 7’DE SABAH
08:10 ASR-I SAADET’TEN TABLOLAR
Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığından emekli olan Necmettin Nursaçan’ın bilgiler aktardığı sohbet programı Asr-ı Saadet’ten Tablolar insan mutluluğu, aile saadeti, toplum huzuru ve dayanışmasıyla ilgili Kur’an-ı Kerim’den mesajlar aktarıyor.
Necmettin Nursaçan, insanın mutluluğu, ailenin saadeti, toplumun huzuru ve dayanışması ile ilgili Kur’an-ı Kerim’den mesajlar aktarıyor, Hz. Muhammed’in hayatından örnekler veriyor. Asr-ı Saadet döneminden hikayelerin anlatıldığı programda, sahabelerin hayatları da inceleniyor. Ahlaki, manevi, kültürel değerlerin gündelik yaşamda uygulama biçimlerini, pratik hayattan örneklerle anlatarak; kaybolmaya yüz tutmuş değerleri Necmettin Nursaçan’ın anlatımıyla tekrar hatırlanacak. Gündelik hayatımızda unuttuklarımıza dair her şey Necmettin Nursaçan’ın sunduğu Asr-ı Saadet’ten Tablolar’da.
08:40 TV FİLMİ
11:00 BAŞKENT KULİSİ
12:30 YERLİ DİZİ “DELİ YÜREK”
Türkiye’de derin devlet konusunun ilk defa işlendiği ve izleyenlerin gönüllerinde taht kuran efsane dizi DELİYÜREK Kanal 7 ekranlarında.
Yönetmenliğini Osman Sınav’ın, yapımı Osman Sınav ve Mustafa Şevki Doğan’ın birlikte üstlendiği dizi derin devlet konusunu irdeliyor. Oyuncu kadrosu ile göz dolduran dizide Kenan İmirzalıoğlu Yusuf Miroğlu karakterini canlandırıyor. Deli Yürek dizisi aynı zamanda Zeynep Tokuş’u TV izleyicileri ile tanıştıran ilk yapım olma özelliğini taşıyor. Ali Sürmeli’nin Turgay Atacan karakteriyle mükemmel performans gösterdiği unutulmaz efsane dizide Demir Karahan, İsmail İncekara, Nejat İşler, Selçuk Yöntem, Ahmet Yenilmez, Mehtap Bayri, Emin Gürsoy, Ebru Cündübeyoğlu, Kürşat Alnıaçık, İdil Fırat ve daha birçok başarılı oyuncu yer alıyor. Dizi senarist kadrosuyla göz dolduruyor. Dizinin senaristleri Ömer Lütfi Mete, Bahadır Özdener ve Kurtlar Vadisi dizisinin senaristliğini de yapan Raci Şaşmaz. Dizinin müziklerini üstlenen şirket ise müzik piyasasında adından sıkça söz ettiren Aria. Dizide askerliğini bitirip evine dönen Yusuf Miroğlu’nun yaşadığı olaylar anlatılıyor. 69. Bölüm: Artık düğün kararı alınıyor hem de çifte düğün yapılması için birlik sağlanıyor. Yusuf ile Zeynep, Gülçin ile de Sabri beraber evlenecekler. Bunun yanında Ağabey Yusuf’ u yanına çekebilmek için Kuşçu’ nun kaçırılmasını son koz olarak görüyor. Caner adında biri, Kuşçu’ yu kaçırıyor. Müthiş bir düğün için hazırlıklara başlanıyor ama düğünde hiç de beklenmeye gelişmeler herkesi heyecana sürüklüyor...
13:45 TÜRK FİLMİ “KURBAĞALAR”
Yaşamlarını domates, biber ve kurbağa toplayarak geçiren köylülerden Elmas Kadın (Hülya Koçyiğit), kocası öldürülünce genç yaşta dul kalır. Kocasız kalan Elmas, bir yandan bankaya ve kooperatife olan borçlarını ödeyebilmek için durmadan çalışırken, bir yandan da günden güne büyüyen çocuğuyla yaşam savaşı vermektedir. Bu arada köyün delikanlıları da Elmas’a rahat vermezler. Ama genç kadının, 7 yıl hapiste yattıktan sonra özgürlüğüne kavuşan Balkanlı Ali’ye (Talat Bulut) kanı kaynar. Ali de Elmas’’a sevdalıdır. Ama bir gecelik bir beraberlikten sonra Ali’nin bu tutkusundan vazgeçtiği görülür. Çünkü bu evliliğe karşı çıkan Ali’nin dul annesidir. Elmas kaderine boyun eğerek yaşamını kurbağalar dünyasında sürdürecektir.
1986 yılında Sinema Yazarlarının En İyi On Film seçiminde 4. olan Kurbağalar çeşitli festivallerden de başarılar elde etti. Yönetmen: Şerif Gören Senaryo: Özden Çankaya, Osman Şahin, Erdoğan Engin Oyuncular: Hülya Koçyiğit, Talat Bulut, Yavuzer Çetinkaya, Yaman Okay, Hikmet Çelik Müzik: Atilla Özdemiroğlu Yapımcı: Selim Soydan Yapım: Gülşah Film, 1985 Tür: Dram, Psikolojik
15:40 ŞEHİR VE RAMAZAN
16:30 MUSTAFA KARATAŞ İLE İFTAR SAATİ
RAMAZAN VE İFTARIN COŞKUSU MUSTAFA KARATAŞ İLE KANAL 7 EKRANLARINDA
Ramazan Ayı’nın iftar coşkusu Kanal 7 ekranlarında… İlahiyatçı Doç. Dr. Mustafa Karataş’ın sunduğu Mustafa Karataş İle İftar Saati programı Ramazan boyunca Kanal 7 ekranlarında… Tasavvuf müziği sanatçısı Sedat Uçan’ın orkestrası eşliğinde söylediği ilahilerle renklenen programda Ramazan’a özel eserler canlı yayında seslendiriliyor. Stüdyoda her gün bir iftar sofrasının kurulduğu İftar Saati’nde, Mustafa Karataş’ın Ramazan ayının güzelliklerini anlamaya dönük sohbeti ve Ramazan ayının manevi coşkusu İftar Saati’yle canlı yayınla Ramazan boyunca Kanal 7’de. Sedat Uçan birbirinden güzel ilahileriyle, Mustafa Karataş ise stüdyodan yaptığı canlı yayınla Ramazan’ın coşkusunu evlerinize taşıyorlar. Ramazan coşkusunu içinde taşıyanlar her akşam iftar sofralarında yerlerini alıyor, dualar, ilahiler ve manevi bir atmosferle renklenen dopdolu bir iftar programı Kanal 7’de ekrana geliyor.
Mustafa Karataş İle İftar Saati Ramazan süresince Mustafa Karataş’ın sunumuyla her gün Kanal 7 ekranlarında.
20:00 KANAL 7 HAFTASONU HABERLERİ
21:00 TV FİLMİ “SEMAZEN”
ANNEYE HASRETLE DÖNEN KÜÇÜK BİR SEMAZEN
Babasının rızası olmadan evlenen Canan, hamile olduğu halde eşi Metin tarafından terk edilir. Çaresiz kadın sığınmak için baba evine döner fakat babası Selim, kızını kabul etmemekte direnir. Tam bu sırada sancıları başlayan Canan bebeğini doğurur fakat babası kızının evinde kalmasına tek bir şartla izin verir. O da doğan çocuğun sokağa bırakılmasıdır. Bebek, Canan’ın tüm yalvarmalarına rağmen evin hizmetlisi tarafından bir mevlevihânenin kapısına bırakılır. Doğar doğmaz mevlevihânenin kapısına bırakılan küçük bebeğe Mevleviler sahip çıkarak adını Emanet koyarlar. Bu arada yakınları tarafından haberi alınamayan ve öldüğü sanılan Metin ise hafızasını yitirmiş halde Emanet bebeğin yaşadığı mevlevihâneye sığınır.
Canan, babası tarafından evden atılan çocuğunu bulana kadar konuşmamak üzere dua eder, duası kabul olur ve dili tutulduğu gibi aynı anda saçları da bembeyaz olur. Baba evinde kötü günler geçirmeye başlayan genç kadın babası tarafından Emre adındaki bir kişi ile evlendirilir. Fakat evlendiği kişinin amacı Selim Bey’in şirketini elinden almaktır. Canan ise çocuğuna kavuşma hayalleriyle ve zorla evlendirildiği Emre’nin işkenceleriyle yaşamaya devam eder. Acılı kadın derin suskunluğu içinde yavrusuna kavuşacağı günü beklemektedir. Sığındığı mevlevihânede artık küçük bir semazen olan Emanet ise hiç görmediği annesine kavuşmak için ellerini semaya kaldırır…
Çarpıcı hikayesi ve etkileyici anlatımıyla “Semazen “Kanal 7’de.
22:00 KADİR GECESİ ÖZEL
23:45 TV FİLMİ “SEMAZEN” DVM
02:30 ÖMER DÖNGELOĞLU İLE SAHUR VAKTİ
05:00 HATM-İ ŞERİF
06:00 HAYAT DERSLERİ

0 yorum:

Yorum Gönder